Baldinio skydo, kaip parketo pagrindo privalumai, palyginus su drožlių plokšte ir

fanera

 

 3 psl. , 1 langelis3 psl. 2 langelis

1. Stabilumas

Kiekvienas iš keturių parketlentės sudedamųjų dalių (vienas 8 mm vertingų medienos rūšių arba kietmedžio sluoksnis, 3 klijuotos pušies baldinio skydo sluoksniai) suteikia gaminiui stabilumo, gerai amortizuoja bei laikui bėgant neleidžia vaikštant atsirasti traškėjimui (Schema Nr.2). Dėl tvirtos konstrukcijos, parketlentės gali būti naudojamos ne tik namuose, bet ir viešose vietose (sporto salėse, viešbučiuose ar kitose įstaigos), kuriose yra ypač didelis žmonių srautas.

 

2. Garso izoliacija

Trijų sluoksnių pušies pagrindas (trijų sluoksnių klijuoto pušies baldinio skydo) puikiai sugeria triukšmą ir sulaiko šilumą. Skirtingai nuo parketlentės su faneros arba MDF pagrindu, kai garso bangos atsispindi nuo paviršiaus, parketlentė ant trijų sluoksnių klijuoto pušies skydo sugeria garsą ir padaro grindis labai tylias.

 

3. Atsparumas drėgmei

Ypač storas kietmedžio sluoksnis (8mm), įlaida 1,5-2 kartais ilgesnė (7mm), sujungiant parketlentes apima dėvimą sluoksnį, ir papildomai įlaidinės-išdrožtinės jungtis, izoliuojamas silikonu klojant grindis. Visa tai užtikrina didelį parketo atsparumą drėgmei (6 atsparumo vandeniui lygiai schema Nr.1).

 

4. Ilgaamžiškumas

Grindų praktiškumas labai priklauso nuo viršutinio (dėvimo) sluoksnio storio. Populiariausios parketlentes yra 13-16mm storio ir turi kietmedžio sluoksnį iki 4mm. Tokios grindys išlaikys ne daugiau kaip pora šlifavimų. Inžinerinė lenta – 30-32mm storio su 8mm kietmedžio sluoksniu galima šlifuoti ir atnaujinti 8-10 kartų (kas 5-7 metus). Tokios grindys pasižymi ypatingu ilgaamžiškumu ir jomis galės džiaugtis ne viena šeimos karta.

 

5. Tinka šildomoms grindims

Originali keturių (1+3) sluoksnių parketlentės struktūra ir ypatingas džiovinimas (džioviname žemomis temperatūromis), suteikia galimybę 100% sumažinti natūralią medžiagos deformaciją esant temperatūros ir drėgmės pokyčiams. Tokia parketo kokybė puikiai tinka šildomoms grindims.

 

6. Patogumas

Lentų sujungimas įlaidu–išdroža ir inžinerinių lentų ilgis iki 8m labai palengvina klojimo darbus.

 

7. Platus medienos pasirinkimas

Storas, dėvimas sluoksnis suteikia galimybę naudoti ne tik kietmedžio, bet ir minkštesnę medieną – t.y beržą, klevą, liepą, juodalksnį ir kt. Platus medienos rūšių pasirinkimas, gausi spalvų paletė ir daugybė tekstūrų suteikia galimybę parinkti parketlentę bet kokio dizaino sprendimui.