gofilosofInžinerinės lentos yra gaminamos pagal seną, jau tradicija tapusią technologiją, kurią dar 1941 metais parketlenčių gamybai naudojo švedų verslininkas Gustavas Keras. Pagal šią technologiją pagamintas parketas yra stabilus, ji apjungia medžio masyvo ir parketo grindų privalumus.

Noras tausoti mišką ir tuo pačiu pagaminti unikalų produktą vartotojui visiškai nesuderinamas su masinės produkcijos gamyba. Dėl šios priežasties,mūsų požiūris į kiekvieną užsakovą yra individualus, ir kiekvienam atvejui mes sukuriame unikalią grindų dangą. Šiam tikslui naudojamos įvairios skirtingų pločių inžinerinės lentos, kurios paverčia grindis unikaliomis ir vienetinėmis.

Inžinerinės lentos būna įvairių dydžių – nuo 3 iki 8 m ilgio ir nuo 17 cm iki 40 cm pločio.

Ant ilgų inžinerinių lentų natūrali medienos tekstūra yra labiau išryškėjusi. Kiekviena lenta, pagaminta pagal individualų plotį, su žingsniu 20 mm. Tokios inžinerinių lentų kompozicijos perteikia nepakartojamą gamtos grožį. Kiekviena lenta yra nepakartojama, todėl lentų kompozicija perteikia natūralios gamtos žavesį ir sukuria gamtos iliuziją. Viskas yra nepakartojama, nes gamtoje nėra nieko vienodo, pasikartojančio ir simetriško. 

filosofijaParketas iš natūralios medienos padeda išlaikyti sveiką ir saugią gyvenamąją aplinką bei puoselėja sveikatą. Dėl tokių grindų kiekvieni namai ne tik taps jaukūs, bet ir bus įkvepianti ir pakraunanti energija vieta.

Žengdami mūsų unikaliomis grindimis atėjus namo, Jūs pasijusite kaip gamtos prieglobstyje ir pasijusite taip, tarytum pati miško dvasia atėjo į Jūsų namus ir čia apsigyveno. 

Inžinerinės parketlentės pagrindą (bazę) sudaro pušis – iš (3-4 sluoksnių) tarpusavyje suklijuotų lamelių. Ši stabili ir tvirta konstrukcija nesideformuoja atsiradus atmosferos poveikiams.

Dėl 8-10 mm išorinio sluoksnio storio inžinerinės lentos dėvėjimosi, sluoksnio gamybai galima naudoti labiau paplitusią, tačiau jokiu būdu ne blogesnę medieną, pvz., klevą, beržą, juodalksnį, liepą, guobą ir kt.

Storas viršutinis sluoksnis yra atsparus dėvėjimuisi, kurį galima daug kartų šlifuoti ir atnaujinti. Tokios grindys nereikalauja specialios priežiūros ir nebijo sunkios apkrovos. Tokios grindys yra ilgaamžės. Kaip ir geras vynas – inžinerinė lenta iš natūralaus medžio su laiku tampa tik geresnė.

Gaminant mūsų parketlentes beveik nelieka jokių atliekų. Visos atliekos yra naudojamos džiovinimo kamerose ir gamybinių bei buitinių patalpų apšildymui, nedarant jokios žalos aplinkai ir gamtai. Unikalaus rankų darbo parketo pagaminimas reikalauja didelių pastangų, todėl šis produktas yra gaminamas tik ribotais kiekiais, pirmenybę teikiame dizainerių užsakymams.

les5Parketlentės atsiradimą sąlygoja pačios paprasčiausios durys ir Kero šeimos galva. O viskas prasidėjo nuo švedo Johano Kero meilės medžiui. Jis gyveno pačioje švediškų miškų širdyje, nedideliam tais laikais miestelyje Niubro. Meilę medžiui perėmė jo anūkas Gustavas Keras, vėliau tapęs nuosavos durų gamybos kompanijos įkūrėju (o vėliau – ir grindų dangos). Durų gaminimui jis sukūrė 1919 m. naują metodą, leidžiančiam surinkinėti duris iš lamelių – daugybės tarpusavyje suklijuotų medinių segmentų. Pagal šį metodą pagamintos durys turėjo labai tvirtą konstrukciją, kuri nepaisė temperatūros ir drėgmės svyravimų. Tačiau tikru parketlentės sukūrimo atskaitos tašku reikia laikyti kiek vėlesnį laikotarpį – 1941 metus, kada Gustavo Kero durų konstrukcijos iš lamelių (segmentų) principas sėkmingai buvo panaudotas dangų dangų gamyboje. Tais metais verslininkas tapo vardinio parketlenčių iš trijų sluoksnių patento savininkas.

Kaip parodė laikas, parketlenčių išradimas buvo vienas iš pačių sėkmingiausių ir perspektyviausių žmonijos išradimų grindų dangos gamybos srityje. Dar viena naujovė, be kurios šiandien nebūtų įmanoma įsivaizduoti modernios parketlentės, yra apsauginio lako sluoksnio padengimas, kas pirmąkart buvo padaryta 1958 m. toje pačioje kompanijoje. Kūrybiniai Gustavo Kero sprendimai šioje srityje nebuvo apriboti šiais dviem išradimais – 1965 m. jis užpatentavo sportinę parketo lentą, pagamintą pagal visiškai naują lentų klojimo principą: spyruoklinių ir stangrių grindų efektas buvo pasiektas dėl parketlenčių dėjimo ant lagių, ko iki šiol dar niekada nebuvo daryta. Dabar visos šiuolaikinės sporto salės ir dengtos sporto aikštelės, kurių grindų danga sudaryta iš parketlenčių, turi grindis, nuklotas pagal šią technologiją. 

Sėkmės ir geros kloties Jums visiems!

Industrinės studijos kolektyvas LIVIparquet.