2 psl. 2 langelisMūsų atveju, inžinerinės lentos klojimas dėl įlaidinio-išdrožimo užrakto, gali būti dedamas tiesiogiai ant betono ir netgi tvirtintis prie lagių. Ši technologija yra mažiau sudėtingesnė ir greitesnė, nei kada ant betono klojama fanera, prie kurios, su klijų ir medvaržčių pagalba tvirtinamos parketlentės.

Betono pagrindas valomas nuo dulkių ir purvo. Toliau, ant didelių fundamento štapelių dedami klijai, ir tuomet pati inžinerinė lenta. Nesudėtingas montavimas. Labai tikslūs geometriniai lentos matmenys palengvina darbą.

 

ukladka foto

Bet kokiame standartiniame bute, inžinerinė lenta gali būti paklota vos per 1-2 dienas be triukšmo ir purvo.
Paklotos grindys užpilamos aliejumi ir tepamos špateliu. Procedūra kartojama keletą kartų. Aliejus įsigeria į viršutinį lentos sluoksnį ir į tarpus tarp lentų – tai sudaro papildomą apsaugą nuo drėgmės. Pagaliau grindys šlifuojamos.
Rekomenduojama aliejuoti, bet ne lakuoti grindis tose patalpose, kuriose būna dideli temperatūros ir drėgmės pokyčiai, arba yra šildomos grindys.
Aliejus būna su minkštu arba tvirtų vašku, bespalvis arba tonuotas (kas suteikia medienos paviršiui reikalingą spalvą).

 

Grindys iš inžinerinės lentos nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Jas reikia valyti įprastai, kaip ir bet kurias grindis ir jos Jums tarnaus daugelį metų.